Вернуться к обычному виду

Физик тәрбия бирүчеләр көне

 
Физик тәрбия бирүчеләр көне 08.08.2014

Физик тәрбия бирүчеләр көне

7 август көнне Нефтехимиклар паркында Бөтенрәсәй күләмендә бәйрәм ителә торган “Физик тәрбия бирүчеләр көне” үткәрелде. Чарада барлыгы меңьярым кеше катнашты.

Шәрәфле кунаклар итеп В качестве почетных гостей были приглашены: Түбән Кама муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең урынбасары – Куприянова Татьяна Адиславовна,“Икътисад, идарә итү һәм хокук институты”ның Түбән Кама филиалыюгары профессиональ белем бирә торган шәхси уку йортыдиректоры, иҗтимагый-сәяси фәннәр кафедрасы доценты – Мезикова Илсөя Хамат кызы; «Нефтехимик» хоккей командасының төп уенчысы, Түбән Кама хоккееның алдынгы йолдызы – Андрей Мнихович; чаңгы узышлары буенча халыкара спорт мастеры, ике тапкыр 2011 елгы Универсиада чемпионы, 2013 елгы Дөнья Чемпионатының бронза призеры – Алия Иксанова; җиңел атлетика буенча халыкара спорт мастеры, буйга сикерү буенча 2008 һәм 2011 елларның Рәсәй чемпионы, күпсанлы Рәсәй беренчелекләре җиңүчесе – Сергей Михайловский.

Физик тәрбия бирүчеләр көнен бәйрәм итү уңаеннан әлеге елның түбәндәге юбилярлары – спорт ветераннарына истәлекле бүләкләр бирелде:
  • Маннанов Тәгъсим Бари улы;
  • Борһанов Гакиф Акмал улы;
  • Гаранин Виктор Павлович;
  • Клипачев Сергей Васильевич;
  • Садыков Альберт Рәхим улы;
  • Вәҗетдинов Фәретдин Вәҗетдин улы;
  • Булатов Равил Габделхак улы;
  • Савосин Леонид Дмитриевич;
  • Таһиров Рөстәм Фоат улы;
  • Соловьев Алексей Григорьевич;
  • Петров Леонид Михайлович;
  • Сафееву Александру Васильевичу;
  • Ильин Юрий Александрович;
  • Перетурин Владимир Алексеевич.

Шумков Олегка Түбән Кама муниципаль районы башлыгының Рәхмәт хаты тапшырылды. Шулай ук Түбән Кама муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе урынбасарының Рәхмәт хатлары Свиньяков Александр Игнатьевичка, Булатов Илдар Равил улына, Нәфигуллин Илсур Гайбадулла улына, Гарипов Илнур Мөхәммәтманнур улына, Комиссаренко Дмитрий Владимировичка, Панков Владимир Анатольевичка, Бурмистров Игорь Николаевичка, Мөхәммәтҗянов Марат Рафаэль улына бирелде.

«Татарстан Республикасында физик тәрбия һәм спортны үстерү өлкәсендә күрсәткән хезмәте өчен» дип аталган Мактаулы билге белән Банников Николай Иванович һәм Гәрәев Илнар Гыйльметдин улы бүләкләнде.

«Татарстан Республикасының физкультура һәм спорт отличнигы» Билгесе түбәндәге биш кешегә бүләк ителде: Хөсәенов Рөстәм Мөнәвир улына; Бадыкшанов Евгений Уэловичка; Габделбаров Рөстәм Марат улына; Сицинская Ольга Львовнага; Әгъләмов Радик Дамир улына.

Татарстан Республикасының яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының Рәхмәт хатларын физик тәрбия һәм спорт өлкәсендәге күпьеллык хезмәтләре өченСоколова Лариса Юрьевна, Кулёмина Светлана Степановна, Макусев Олег Николаевич, Жадовская Татьяна Юрьевна, Бочкарев Сергей Владимирович, Смирнов Василий Афанасьевич, Суслина Наталья Викторовна алдылар.

Яшьләр эшләре һәм спорт идарәсенең Мактау кәгазьләре Фәррахов Ирек Гимн улына, Хөснетдинова Фиалка Нәҗип кызына, Каранаева Оксана Михаил кызына, Хөснетдинов Илгиз Исмәгыйль улына,һәм шулай ук Яшьләр эшләре һәм спорт идарәсенең Рәхмәт хатлары Яковлев Алексей Павловичка, Егоров Олег Александровичка, Свиньяков Сергей Александровичка, Матвеев Дмитрий Николаевичка, Сойилов Алишер Иброгимовичка, Гумин Эдуард Николаевичка, Запускалов Виктор Геннадьевичка, Шарапов Ринат Гамил улына, Никифоров Владислав Феликсовичка бирелде.

Сәнәгать оешмаларының физкультура коллективлары Спартакиадасы нәтиҗәсендә призлы урыннар өчен түбәндәгеләр бүләкләнде:

I лига

1 урын: «Нижнекамскнефтехим» ААҖ,

2 урын: «НК-ТЭЦ» ҖЧҖ,

3 урын: ОАО «ТГК-16» Нижнекамская ТЭЦ (ПТК-1).ААҖнең филиалы

II лига

1 урын: « Таттелеком» ААҖ,

2 урын: Сәламәтлекне саклау идарәсе,

3 урын: Мәгариф идарәсе.

Авыл җирлекләре арасында үткәрелгән бишенче Спартакиада нәтиҗәләре буенча:

1 урын: Иске чишмә авыл җирлеге,

2 урын: Афанас авыл җирлеге,

3 урын: Красная катка авыл җирлеге.

Югары уку йортлары арасында уздырылган Универсиада нәтиҗәләре буенча:

егетләр арасында

1 урын: Түбән Кама шәһәренең химия-технология институты,

2 урын: Туполев исемендәге информацион технологияләр һәм телекоммуникацияләр институты

3 урын: Мәскәү дәүләт-гуманитар институтының

Түбән Кама филиалы

кызлар арасында

1 урын: Түбән Кама шәһәренең химия-технология институты,

2 урын: Туполев исемендәге информацион технологияләр һәм телекоммуникацияләр институты,

3 урын: Мәскәү дәүләт-гуманитар институтының Түбән Кама филиалы.

Башлангыч һәм урта профессиональ белеем бирә торган уку йортлары арасында үткәрелгән Спартакиада нәтиҗәләре буенча::

егетләр арасында

1 урын:Түбән Кама нефть-химия көллияте;

2 урын: Түбән Кама эретеп ябыштыру көллияте;

3 урын:Түбән Кама педагогия көллияте.

кызлар арасында

1 урын:Түбән Кама педагогия көллияте;

2 урын: Түбән Кама эретеп ябыштыру көллияте;

3 урын:Түбән Кама нефть-химия көллияте.

Шәһәр укучылары Спартакиадасы нәтиҗәләре буенча:

1 урын:10нчы номерлы башлангыч урта белем бирә торган мәктәп,

2 урын: Инглиз телен тирәнтен өйрәнүле22нче номерлы башлангыч урта белем бирә торган мәктәп,

3 урын: 25нче номерлы гимназия.

Түбән Кама муниципаль районы укучылары Спартакиадасы нәтиҗәләре буенча:

1 урын: Благодатное авыл җирлеге мәктәбе укучылары,

2 урын: Кама Аланы урта мәктәбе укучылары,

3 урын: Зур Афанас урта мәктәбе укучылары.

Бәйрәм вакытында 3нче, 5нче номерлы БЯСМ һәм “Динамо” БЯСМ укучылары тарафыннан каратэ-сетокан, каратэ-киокусинкай, кикбоксинг, ушу, айкидо спорт төрләрендәге алдынгы чыгышлары күрсәтелде.

Спорт мәктәпләрен күрсәтү һәм стритбол, пляждагы волейбол, армспорт, канат тарту буенча ярышлар оештырылды. Программаны төгәлләү өлешендә “Көч экстримы” буенча бәйге үткәрелде.


Back to the list


Яндекс.Метрика Яндекс цитирования